TYP: a1

San Vito Lo Capo - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: San Vito Lo Capo


Miejscowość ta znajduje się na samym krańcu przylądka położonego między Castellammare del Golfo a zatoką Golfo di Cófano na północnym wybrzeżu Sycylii. Słynie ona z pięknych piaszczystych plaż, nic zatem w tym dziwnego, że w sezonie pełno tu turystów. Żeglarze znajdą tu wygodną i bezpieczną marinę, a rejs czy to z Palermo, czy z Trapani nie zajmie wiele czasu – z tych miejsc można tu dopłynąć w ciągu jednego dnia, a przy sprzyjającym wietrze nawet krócej.

Osada powstała w XVIII wieku wokół Chiesa Madre, kościoła powstałego z przebudowanej saraceńskiej fortecy. Znajdziemy tu także dwa dobrze zaopatrzone supermarkety, w których można uzupełnić jachtowe zapasy. Marina w San Vito Lo Capo usytuowana jest po zachodniej stronie miasta, dobrze osłonięta, daje poczucie bezpieczeństwa i wygody. Możemy się tu zaopatrzyć w paliwo, wodę, a także podłączyć się do prądu. Są tu także prysznice i toalety oraz zaplecze techniczne.

Trzeba wiedzieć, że jest to jednocześnie port, w którym cumują kutry rybackie. Stają one przy pirsie osłaniającym port od północy. Na krańcu tego pirsu ustawiono figurę świętego wyraźnie widoczną i rozpoznawalną z morza. Miejsce do cumowania dla jachtów to wschodnia i południowa strona portu. Ważna informacja to to, że w niewielkiej odległości od mariny znajduje się świetnie zaopatrzona Pesceria czyli targ rybny. Można tu się zaopatrzyć we wszystko co z morza pochodzi.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2