TYP: a1

Saint Vincent i Grenadyny - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Saint Vincent i Grenadyny


Saint Vincent i Grenadyny to państwo wyspiarskie, położone w obrębie archipelagu Małych Antyli, w południowej części grupy Wysp Zawietrznych. Powierzchnia kraju wynosi 389 km2 i obejmuje wyspę Saint Vincent oraz 30 wysp należących do archipelagu Grenadyn, uważanego za jeden z najpiękniejszych regionów żeglarskich na Karaibach. Największe wyspy (nie licząc Saint Vincent) to Bequia, Mustique oraz Union Island. Wyspa Saint Vincent liczy sobie 18 km długości i 11 km szerokości. Zaludnienie całego państwa sięga 120 tys. mieszkańców. Średnia gęstość zaludnienia to 300 os./km2. Stolicą i zarazem głównym portem jest Kingstown.

Sezon żeglarski  trwa tutaj w zimie. Najlepsze miesiące do żeglowania to okres od grudnia do maja, wtedy też wieją tu północno-wschodnie pasaty. Odległości między portami schronienia są niewielkie, a wiejące wiatry mają zwykle umiarkowaną siłę, jest to więc miejsce bardzo popularne wśród żeglarzy.

Narodowe dania Saint Vincent i Grenadyn to smażona ryba z gatunku karanksów oraz pieczony owoc drzewa chlebowego. Lokalne alkohole to piwo Hairoun oraz rum Sunset.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Saint Vincent i Grenadyny"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2