TYP: a1

Antigua i Barbuda - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Antigua i Barbuda


Antigua i Barbuda to państwo wyspiarskie będące częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, zlokalizowane na Karaibach w Archipelagu Małych Antyli. Państwo składa się z dwóch głównych wysp - Antigui i Barbudy - oraz trzeciej, niezamieszkanej, o nazwie Redonda. Stolicą i największym portem jest St. John's. Dwie główne wyspy, oddalone od siebie o kilkanaście mil morskich, leżą w centrum tzw. Wysp Nawietrznych (które oddzielają Morze Karaibskie od Małych Antyli), w okolicach 17 stopnia szerokości geograficznej północnej.

W sąsiedztwie Antigui i Barbudy znajdują się liczne rafy koralowe. Żeglarzy zainteresuje też fakt, że Antigua posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową, z licznymi portami schronienia. Barbuda posiada jeden główny port, zlokalizowany na zachodzie wyspy.

Tropikalny klimat wysp jest łagodzony przez stały wpływ północno-wschodnich pasatów, których siła waha się pomiędzy 30 i 48 km/h. Najwilgotniejsze są miesiące pomiędzy wrześniem a listopadem. Średnie temperatury powietrza wynoszą w zimie ok. 23°C, a w lecie i na jesieni 30°C. W okresie do lipca do października wyspy mogą atakować huragany i tropikalne sztormy.

Kuchnia Antigui i Barbudy jest połączeniem typowej kuchni karaibskiej i brytyjskiej. Jak można się domyślić, dominują w niej ryby i owoce morza. W większości potraw używana jest też kukurydza i słodkie ziemniaki.

Ciekawostki:
  • Państwo bywa nazywane "Krainą 365 plaż", ze względu na liczbę plaż otaczających wyspy.
  • W kraju nie ma rzek. Woda pitna powstaje poprzez odsalanie wody z oceanu. 

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Antigua i Barbuda"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2