TYP: a1

Pula - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Pula


Pula to starożytne miasto położone na ośmiu wzgórzach, w południowo - zachodniej części półwyspu Istria. To również centrum turystyczne Istrii i pod względem klasy i ilości występujących tam zabytków - jej najważniejsze miasto. Pula, leżąca nad piękną zatoką jest również dużym ośrodkiem przemysłu okrętowego oraz portem morskim.

Całe miasto obfituje w zabytki starożytnego Rzymu. Spośród nich największą atrakcję stanowi duży antyczny amfiteatr zbudowany przez cesarza Wespazjana i będący jedną z najlepiej zachowanych budowli tego typu w Europie. Obecnie odbywają się tu koncerty oraz inne imprezy kulturalne. Przechodząc przez Podwójną Bramę w pięknym parku można trafić do Istryjskiego Muzeum Archeologicznego z antycznymi znaleziskami. Najstarszy zabytek Puli to Brama Herkulesa z wizerunkiem herosa, patrona miasta.

Przy starożytnym forum, gdzie niegdyś stały wszystkie najważniejsze świątynie antycznej Puli, obecnie znajduje się wiele kawiarni i restauracji, a także odbywają się liczne imprezy kulturalne. Stoi tu też monumentalna, wsparta na czterech kolumnach kopia świątyni Augusta. Przechodząc pod łukiem triumfalnym Sergiusza i spacerując wijącą się za nim uliczką można obejść zabudowania starówki. Pula ma kilka zabytkowych kościołów: katedrę przy Trgu Sv. Tome na nabrzeżu portowym, kościół Franciszkanów i kościół św. Mikołaja.

W sierpniu w Puli odbywa się festiwal filmowy, który przyciąga gwiazdy show-biznesu z niemal całego świata. Niedaleko Puli znajduje się Park Narodowy Brioni, który składa się z czternastu wysp i wysepek, safari-parku, pozostałości rzymskich willi i twierdz. Mariny: ACI Pula, Marina Veruda (po drugiej stronie cypla)

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Pula"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być
dodaj siebie
TYP: a2