TYP: a1

Herceg Novi - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Herceg Novi


Herceg Novi - miasto o ponad siedemsetletniej historii z portem, piękną starówką, czterema twierdzami, bujną śródziemnomorską roślinnością i prawosławnym klasztorem - tak pokrótce można opisać jedno z najciekawszych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Herceg Novi słynie ze święta Mimozy (odbywającego się na przełomie stycznia i lutego), a także najpiękniejszej na Adriatyku jaskini morskiej, zwanej "Błękitną jaskinią".

Miasto rozciągnięte jest wzdłuż wybrzeża, a przez najwyższą jego część przebiega Magistrala Adriatycka. W samym Herceg Novi,  a także sąsiednim uzdrowiskowym Igalo, znajduje się mnóstwo hoteli oraz dużo tańszych prywatnych kwater.

W miejscowości tej można także wypoczywać na niewielkiej, ale bardzo popularnej żwirowej plaży, która znajduje się przy twierdzy Forte Mare. W okolicy są również inne plaże z drobnych kamyków, które rozciągnięte są wzdłuż promenady znajdującej się pomiędzy centrum a przedmieściem Igalo. Warto również wiedzieć, ze niektóre lepsze hotele posiadają swoje prywatne kąpieliska.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Herceg Novi"

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2