TYP: a1

Kotor - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: KotorKotor - najważniejszy port jachtowy Czarnogóry, położony malowniczo nad Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), u podnóża masywu Lovcen, otoczony z trzech stron górami, których zbocza opadają ku morzu. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo - wschodniej Europie z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, otoczonym średniowiecznymi murami miejskimi, twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu, krętymi uliczkami i nieregularnymi placami, wspaniałymi świątyniami.

Kotor jest malutkim, ale niesamowicie urokliwym miastem, w którym podziwiać można wspaniałą twórczość Matki Natury, która na podobieństwo norweskiego fiordu, pozwoliła wdzierać się granatowemu morzu w głąb lądu. Klimat tego miejsca jest bardzo przyjazny - letnie temperatury wynoszą około 25 st C, a ponadto pobliskie góry, które otaczają miasto, chronią je przed hałasem, dzięki czemu jest tam bardzo spokojnie, a wiatry pojawiają się bardzo rzadko.

Nie można być w Czarnogórze i nie odwiedzić Kotoru, jest to podstawowa miejscowość turystyczna tego państwa - warto jednak pamiętać, że nie należy do najtańszych. Poza stolicą Czarnogóry to właśnie w Kotorze ceny są najwyższe. Dlatego ci, którzy nie chcą wydawać dużych sum na hotele, powinni wybrać prywatne kwatery albo np. pola campingowe, za które płaci się znacznie mniej.

Poza tym warta skosztowania jest także regionalna kuchnia. Do miejscowych specjałów należą m.in. owoce, warzywa, regionalne sery, przetwory, rozmaite marynaty, oliwa z oliwek, a także znane na całym świecie burki, czyli specjalne naleśniki z serem lub mięsem.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Kotor"

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2