TYP: a1

Kos - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Kos


Kos - druga pod względem wielkości wyspa Dodekanezu. Zabudowa obecnego miasta Kos, które znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co antyczna osada, do najstarszych nie należy. Wyspę zniszczyło bowiem doszczętnie silne trzęsienie ziemi w 1933 roku, które z kolei pomogło archeologom. Liczne wykopaliska archeologiczne znajdują się w kilku częściach nowego miasta.

Wyspa w starożytności zasłynęła jako miejsce, gdzie znajdowała się szkoła lekarska Hipokratesa. Naukę i leczenie prowadzono w świątyni boga Asklepiosa, 4km na południowy zachód od obecnego miasta Kos. Na wyspie znajdują się dobre, piaszczyste plaże (wszystkie z błękitną flagą UE). Wieczorami Kos zamienia się w "jedną wielką imprezę". Prawie wszędzie na Kos można zobaczyć rowery, ponieważ są one tutaj najczęściej wykorzystywanym środkiem lokomocji.

W mieście Kos warte odwiedzenia są ruiny zamku joannitów pochodzące z XIV w., stary platan Hipokratesa (mający ponad 700 lat, co czyni go jednym z najstarszych w Europie), XVIII-wieczny meczet Gazi Hassan Pasza, a także muzeum archeologiczne, w którym zobaczyć można sławny posąg Hipokratesa.

Dzięki wiatrowi meltemi Kos jest ulubionym miejscem wypoczynkowym dla miłośników surfingu i innych sportów wodnych.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Kos"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2