TYP: a1

Ceuta - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Ceuta


Ceuta to hiszpańska eksklawa położona w Afryce. Miasto leży na Wybrzeżu Morza Śródziemnego, od południa i zachodu granicząc z Marokiem. Od Półwyspu Iberyjskiego oddziela Ceutę Cieśnina Gibraltarska. Powierzchnia eksklawy wynosi około 19,3 km², a liczba mieszkańców to 78 230. Językiem urzędowym Ceuty jest hiszpański.

Zachodnia część Ceuty leży na stałym lądzie i ma górzysty charakter. Znajduje się na obszarze pasma Ar Rif, wchodzącego w skład gór Atlas. Występująca tu roślinność należy do formacji twardolistnej. Wschodnia część eksklawy leży na skalistym półwyspie Almina. Wybrzeże Ceuty jest skaliste, w znacznej mierze przeobrażone przez człowieka.

Mimo górzystego charakteru obszaru, wysokości nad poziom morza nie są duże. Najwyższym punktem Ceuty jest Monte Anyera o wysokości 349 m n.p.m. Znajdujący się na terenie Ceuty szczyt Monte Hacho stanowił prawdopodobnie, obok Skały Gibraltarskiej, jeden ze słynnych Słupów Heraklesa.

Ceuta leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są tu łagodne i wilgotne, natomiast lata ciepłe i suche. W okresie zimowym średnie wartości temperatury wynoszą 12-14°C, zaś latem w okresie czerwiec-wrzesień 19-22°C. W lipcu i sierpnie zwykle panuje susza.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Ceuta"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2