TYP: a1

Budva - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Budva


Budva - należy do najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych Czarnogóry, nazywana czasem "Czarnogórskim Miami". Piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż całego miasta w stronę zatoki, aż do wyspy św. Stefana. Warto zwrócić uwagę na stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu, a także kościoły, muzeum i twierdzę obronną, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Kilkanaście kilometrów na wschód od centrum znajduje się wyspa św. Stefana (Sveti Stefan) obecna na niemal wszystkich pocztówkach z Czarnogóry. Co roku, pod koniec czerwca odbywa się festiwal muzyczny "Music Festival Budva", w którym udział biorą najwięksi wykonawcy z Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii.

Starówka Budvy znajduje się na niewielkim półwyspie w północnej części miasta. Wszystkie zabytki zwiedzać można od strony morza, a po obu stronach starego miasta rozciągnięte są piękne plaże (głównie piaszczyste), o których mówi się, że są najlepszymi plażami nad Adriatykiem.

Najwięcej budvickich hoteli znajduje się nad morzem, ale tańsze noclegi znaleźć można oczywiście w prywatnych kwaterach, w poszukiwaniu których pomagają biura informacji turystycznej.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Budva"

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2