TYP: a1

Biograd na Moru - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Biograd na Moru


Biograd na Moru położony jest na półwyspie z widokiem na wyspę Pašman, od której dzieli go długi kanał, wyśmienity do uprawiania windsurfingu. Jest to miejsce miłośników aktywnego wypoczynku - znane centrum turystyczne i żeglarskie, dysponujące w dodatku ponad 20 kortami tenisowymi.

Wokół miasta znajduje się kilka parków narodowych: Kornati, Paklenica, Krka, Jeziora Plitwickie oraz historyczne miasta: Zadar, Šibenik i Nin. Dla osób lubiących spokój odpowiednie będą zalesione wysepki w kanale Pašmańskim. W Biogradzie organizowane są regaty, które przyciągają w ten region żeglarzy z całego świata.

Ta bardzo popularna miejscowość może poszczycić się dobrze rozwiniętą bazą turystyczną, jak również długą i bogatą historią. Jest to także miasto bardzo atrakcyjne dla wielbicieli żeglarstwa, a to dlatego, że znajdują się tutaj aż dwie mariny, których powierzchnia jest większa niż centrum tego miasta.

W Biogradzie zobaczyć można wiele ciekawych zabytków, np. barokowy kościół św. Anastazji, czy też pozostałości po klasztorze Benedyktynów i kościele św. Jana. Warto wybrać się także do muzeum znajdującego się w dawnym ratuszu, w którym zgromadzono bardzo interesujące eksponaty archeologiczne i etnograficzne, a także niespotykany zbiór przedmiotów wydobytych w 1967 r. ze statku handlowego zatopionego w XVI w.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Biograd na Moru"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być
dodaj siebie
TYP: a2