TYP: a1

Bar (Бар) - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Bar (Бар)


Bar - choć z pozoru przeciętne miasto, ma wiele niepowtarzalnych i ciekawych zakątków. Jest to ważny ośrodek komunikacyjny ze względu na największy port morski w Czarnogórze. Miasto podzielone na Nowy Bar z plażą o długości ponad 2km i Stary Bar, który jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu u podnóża masywu Rumije, malowniczej ziemi zwanej Barske Pole. Niedaleko od Starego Baru rośnie najstarsze drzewo oliwne "Stara maslina", które ma ponad 2000 lat.

Bar może trochę przypominać rosyjskie miasta, a to dlatego, że znajdują się tam szerokie arterie, rozległe dzielnice blokowisk i poza tym niewiele więcej. Najczęściej turyści przyjeżdżają tam z konieczności (bo jest to przystanek w podróży z Włoch lub Belgradu) i starają się jak najszybciej pojechać dalej na wybrzeże. Bar jednak kryje w sobie wiele niespodzianek, a w jego okolicach zwiedzić można bardzo ciekawe i urokliwe miejsca, dlatego warto zatrzymać się tam dłużej.

To miejsce spodoba się z pewnością zagorzałym plażowiczom - w samym centrum Baru znajduje się ogromna miejska plaża. Na południu od miasta zlokalizowane są kolejne plaże: Crvena stijena (u podnóża góry Volujica) oraz Veliki pijesak.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Bar (Бар)"

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2