TYP: a1

Ateny - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Ateny


Ateny (z mariną Alimos) to najważniejsze i najliczniej odwiedzane przez turystów miasto Grecji, gdzie potężna, płasko zwieńczona skała Akropolu dominuje nad centrum. Według legendy Ateny założone zostały przez króla Kekropsa. Od czasów starożytnych dominowały nad całym regionem Attyki. Na tym obszarze znajduje się pole sławnej bitwy pod Maratonem.

Ateny położone są w nadmorskiej dolinie, która od północy, południa i wschodu otoczona jest wysokimi wzgórzami: Parnitha, Pentelikon i Immitos, natomiast od strony zachodniej łączy się z wodami Zatoki Sarońskiej.

Trudno opisać stolicę Grecji w kilku zdaniach, ale na pewno trzeba zobaczyć: Akropol, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Bizantyjskie, Olimpejon i Wieżę Wiatrów. Kuszą jeszcze wspaniałe widoki ze wzgórz Likavitós i Filopappou. Ateny słyną również z najlepszych restauracji w Grecji oraz wielu kawiarenek, tawern w ogrodach i ulicznych targów. Port Kalamaki to duży i luksusowy port żeglarski położony na południu od Aten - miejsce do cumowania dla około 1400 jednostek.

Ateny bez wątpienia słyną z urozmaiconego życia nocnego, znajduje się tam kilkaset klubów i barów, m.in. tanecznych, latynoskich, orientalnych, z grecką muzyką i wielu innych. Poza tym jest to ośrodek wielu cyklicznych festiwali, np. Hellenic Festival (odbywa się od maja do października i obejmuje dużo pomniejszych imprez i widowisk teatralnych), międzynarodowy Rockwave Festival, sierpniowy August Moon Festival, a także odbywający się w lipcu Synch Electronic Music and Digital Arts Festival.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Ateny"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2