TYP: a1

Amsterdam - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Amsterdam


Amsterdam to zarówno największe miasto w Holandii, jak i jej stolica. Usytuowane nad rzeką Amstel, śmiało może zostać nazwane Wenecją Północy. Znajduje się tu ponad 1000 mostów i 200 km użytkowanych kanałów. 3 największe kanały: Herengracht, Keizersgracht i Prinsengracht mają kształt półksiężyców i położone są równolegle do siebie.

Amsterdam to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych. Niezliczona ilość zabytków związana jest z bogatą historią miasta, która sięga XVII w. czyli tzw. „złotego wieku w Holandii”. Dobijając do jednej z tamtejszych marin warto przesiąść się na najpopularniejszy w tym mieście środek transportu, czyli rower i zwiedzić centrum miasta, a także najważniejsze jego muzea: Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, czy Dom Rembrandta.

Amsterdam zdobył rozgłos jako miejsce radykalnej swobody, przesycone wyjątkowo nieskrępowaną atmosferą. Coffeeshopy, gdzie kawę sprzedaje się tylko jako dodatek do legalnych, miękkich narkotyków, czy domy publiczne zlokalizowane w dzielnicy "czerwonych latarni" również stanowią o specyficznym klimacie tego miasta.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2