TYP: a1

Korčula - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Korčula


Korčula należy do największych i najpiękniejszych wysp w Chorwacji. Środek wyspy jest górzysty, a cały jej teren pokrywa bujna śródziemnomorska roślinność - pinie, oliwne gaje i cyprysy. Wody wokół Korćuli, słynące ze swej przejrzystości, chętnie odwiedzane są przez nurków. Sama wyspa otoczona jest przez archipelag kilkudziesięciu małych, niezamieszkałych wysp, porośniętych gęstą makią, o dobrze dostępnych brzegach.

Na północno-wschodnim krańcu Korčuli znajduje się miasto o tej samej nazwie, założone jeszcze przez starożytnych Greków. Dziś jego zabytkowa część w kształcie szkieletu ryby, otoczona jest średniowiecznymi fortyfikacjami. W całości zajmuje ona niewielki malowniczy półwysep, przywodząc na myśl czasy Republiki Weneckiej, galeonów i bitew morskich. Chodząc wąskimi uliczkami oraz wspinając się po bardzo licznych w miasteczku schodach, natrafia się na niezliczone zabytki i perły architektury. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest gotycko-renesansowa katedra św. Marka z białą kopułą zwieńczoną dzwonnicą.

Dla żeglarzy szczególnie interesujący może być dom Marco Polo, gdzie urodził się i wychował sławny podróżnik. Dziś urządzone jest tu poświęcone mu muzeum. Co roku od 27 do 29 lipca odbywa się tu Moreska, czyli impreza folklorystyczna organizowana na pamiątkę walk z piratami pod koniec XVI w. Punktem kulminacyjnym festynu jest walka o piękną niewolnicę pomiędzy królem murzyńskim i białym władcą.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Korčula"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2