TYP: a1

Niemcy - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Niemcy


Niemcy leżą w środkowej Europie, od północy granicząc z Morzem Północnym, Danią i Bałtykiem, od wschodu z Polską i Czechami, od południa z Austrią i Szwajcarią, a od zachodu z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Od idyllicznych portów naturalnych aż po nowocześnie wyposażone mariny - państwo jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych z dobrze przygotowaną bazą żeglarską. Wody Bałtyku oferują ciekawe Cieśniny Duńskie oraz mnóstwo wysepek, portów, plaż, pięknych starych miasteczek i osad rybackich.

Polscy żeglarze swoje rejsy najczęściej zaczynają z wyspy Rugia (ze względu na bliskość i łatwy dojazd), największej wyspy Niemiec, silnie rozczłonkowanej z licznymi zatokami (największa i najgłębiej wcięta Jasmundzka oraz Promter Wiek), półwyspami (Jasmund, Wittow), wysepkami (Hiddensee, Ummanz), a od lądu oddzielonej wąską cieśniną Strelasund. Na Rugii znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe. Z mariny w Breege i Lauterbach na wyspie Rugia oraz Flensburga, Rostocku, Wendtorf, Greiswaldu i innych można żeglować po bardzo atrakcyjnym regionie zachodniego Bałtyku i Cieśnin Duńskich. Wybrzeże posiada piękne plaże zarówno Bałtyku jak i Morza Północnego.

Niemcy leżą w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego, z przewagą wilgotnych wiatrów zachodnich. Klimat kraju jest modyfikowany przez wpływ Prądu Północnoatlantyckiego, który jest północną odnogą ciepłego Prądu Zatokowego. Na północnym zachodzie i na północy występuje morska odmiana klimatu umiarkowanego, która cechuje się łagodnymi zimami i chłodnymi latami. Na wschodzie klimat jest bardziej kontynentalny - zimy bywają tu mroźne, a lata gorące. Środkowa część kraju nosi cechy klimatu przejściowego.

Kuchnia niemiecka jest kaloryczna i tłusta. Głównym jej składnikiem są mięsa i wędliny. Popularnym mięsem jest wieprzowina, z której przyrządza się np. Schweinebraten (pieczeń z sosem) czy frankfurterki (małe kiełbaski). Na północy Niemiec chętniej niż w innych regionach jada się ryby, z których najpopularniejszy jest pstrąg. Popularnymi warzywami są kapusta, ziemniaki i szparagi. Z napojów częściej pije się kawę niż herbatę. Popularnym deserem jest Apfelstrudel, czyli szarlotka na ciepło. Najchętniej spożywanym alkoholem jest oczywiście piwo.

Ciekawostki i porady:

  • Na czarter w Niemczech najwygodniej wybrać się własnym transportem. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci autostrad droga przebiega szybko i przyjemnie.
  • Sezon żeglarski w Niemczech trwa praktycznie cały rok. Najbardziej popularny jest okres od maja do początku września.
  • W Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa. Niemcy to piwosze. Rekordy piwne padają na Oktoberfest, jedynie Czesi piją więcej piwa w przeliczeniu na głowę mieszkańca.
  • Niemcy graniczą z większą ilością krajów niż jakiekolwiek inne państwo w Europie.
  • Ważnym kurortem nad Morzem Bałtyckim jest Lubeka. Stare Miasto w Lubece zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Znajdują się tutaj duże piaszczyste plaże, na których odbywają się konkursy budowli z piasku.
  • Wartym odwiedzenia miejscem jest Sassnitz na wyspie Rugia. Znajduje się tu Park Narodowy Jasmund, z kredowymi klifami i formacjami skalnymi Wissower Klinken i Stubbenkammer.

Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:

  • czerwiec: Koloński Tydzień i Regaty ("Kieler Woche"), jedna z największych morskich imprez. Znany na całym świecie jako impreza żeglarska i festyn ludowy. Na obrzeżach Kilonii, w centrum miasta i w porcie olimpijskim Schilksee przybywa niemal 2 tys. żaglówek i 5 tys. uczestników niemal z całego świata. Regatom towarzyszą liczne imprezy kulturalne, koncerty i jarmarki.
  • sierpień: Festiwal Störtebekera nad Zatoką Jasmundzką jest jednym z najpopularniejszych amfiteatrów w Niemczech. Każdego lata w Ralswiek Klaus Störtebeker, wraz ze swoją załogą przejmuje dowodzenie w tej malowniczej miejscowości.

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Lauterbach i Breege. Przy tygodniowym rejsie można odwiedzić Kopenhagę, zaś przy dłuższych rejsach w zasięgu są szwedzkie szkiery, Limfjord, Oslo i fiordy Norwegi. 

Lauterbach / Lauterbach, 362 Mm

1: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Ronne (Bornholm)
3: Hammerhavwen (Bornholm)
4: Simrishamn (Szwecja)
5: Skillinge (Szwecja)
6: Ystad (Szwecja)
7: Trelleborg (Szwecja)
8: Klintholm (Dania)
9: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

Breege / Breege, 850 Mm

1: Breege (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Kopenhaga (Dania)
3: Oslo (Norwegia)           
4: Skagen (Dania)
5: Helsingborg (Szwecja)
6: Klintholm (Dania)
7: Breege (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

 


TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Niemcy"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2