TYP: a1

Czarnogóra - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Czarnogóra


Czarnogóra, zwana nie przez przypadek "Perłą Morza Śródziemnego", to doskonałe miejsce na wypoczynek pod żaglami. Malowniczy port Kotor, najważniejszy port jachtowy Czarnogóry z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, Boka Kotorska tworząca jeden z najpiękniejszych fiordów w Europie,  stare miasto w Budvie oraz wyspa Świętego Stefana, miasto Bar... to tylko kilka atrakcji na trasie podróży. Doskonale przygotowana flota jachtów, łodzi motorowych oraz zezwolenie na żeglowanie dodatkowo po wodach chorwackich, greckich i włoskich uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.

 

Czarnogóra jest zlokalizowana w południowo-wschodniej części Europy. Południowo-zachodnie granice tego państwa stanowi wybrzeże Adriatyku, od zachodu Czarnogóra graniczy z Chorwacją, od północnego zachodu z Bośnią i Hercegowiną, od północnego wschodu z Serbią, od wschodu z Kosowem, a od południowego wschodu z Albanią. Stolicą Czarnogóry jest Podgorica.

 

Czarnogóra leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, na wybrzeżu należącego to typu śródziemnomorskiego. Latem często występują tu upały w związku z napływem mas powietrza zwrotnikowego.

 

Postawą kuchni czarnogórskiej są ryby, grillowane mięsa i oliwa. Najpopularniejszym mocnym alkoholem jest rakija, winem - Vranac, a piwem - Niksicko.


Ciekawostki:
  • Najlepiej i najszybciej dostać się do Czarnogóry drogą lotniczą przez Dubrovnik.
  • Obowiązującą walutą jest euro.
  • W podróż do Czarnogóry najlepiej wybrać się w okresie od kwietnia do września.
  • Na wodach Czarnogóry duże kłopoty może sprawić bora, która najbardziej niebezpieczna jest w rejonie Zatoki Kotorskiej. W kwietniu siła wiatru dochodzi do 60 węzłów.
  • W Barze pomocą służy Pan Zygmunt Hupka, mieszkający i pracujący w porcie od ponad 30 lat.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Czarnogóra"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2