TYP: a1

Lumbarda - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Lumbarda


Jest to popularne kąpielisko morskie w niewielkiej odległości od miasta Korčula. Obecnie ciesząca się wzięciem miejscowość wypoczynkowa, dawniej była niewielką wioską, która słynęła jedynie z tylko tu powstającego białego dosyć ciężkiego wina o nazwie Grk. Jego sława powoduje jednak, że w miejscach gdzie jest oferowane, należy zachować ostrożność i nie dać się nabrać kupując mętne podróbki owego trunku. Warto zanim transakcja dojdzie do skutku spróbować tego, co nam pod ową nazwą proponują. Prawdziwy Grk winien mieć pełną bursztynową barwę, absolutnie przejrzystą i aromatyczny owocowy bukiet.

Lumbarda słynie także z piaszczystych plaż, co w Chorwacji jest ewenementem. W przewodnikach znajdziemy informacje o starożytności tego miejsca sięgających czasów greckich, ale śladów tego pochodzenia zachowało się niewiele.

Podchodząc do zatoki, w której znajduje się miasto oraz niewielki port z małą mariną miniemy kilka wysepek usytuowanych przed wejściem do niej. Marina mieści się przy wschodnim brzegu, należy zwrócić uwagę na płyciznę przy przeciwległym brzegu, prawie naprzeciwko wejścia do mariny. W wypadku braku miejsca w porcie mamy do dyspozycji kilka kotwicowisk w licznych otaczających miejscowość zatoczkach.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2