TYP: a1

Tajlandia - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Tajlandia


Ze względu na piękno natury, wspaniałe ruiny starożytnych królestw, gościnność ludzi i egzotyczną kuchnię jest to najbardziej popularna destynacja w południowo-wschodniej Azji - zarówno dla turystów jak i żeglarzy. Najbardziej atrakcyjne jest południowe wybrzeże Tajlandii, charakteryzujące się wspaniałymi warunkami dla żeglugi, uprawiania sportów wodnych, nurkowania oraz wędkowania. Położenie kraju sprawia, że większość najchętniej odwiedzanych regionów jest dostępna od strony wody, dzięki czemu Tajlandia jest jednym z najciekawszych i najbardziej ekscytujących miejsc do żeglowania na świecie. Błękitne morze, nieregularne wybrzeże oraz malownicze wyspy sprawiają, że Tajlandia to prawdziwy raj dla żeglarzy.

Sezon na czarter jachtów w Tajlandii przypada na miesiące sierpień, listopad, grudzień, luty i marzec. Najlepszym czasem na żeglugę jest luty i marzec. Monsuny zaczynają wiać w lipcu i kończą się w listopadzie - jest to pora deszczowa. Od listopada do połowy lutego przypada pora sucha, a najwyższe temperatury notuje się od marca do czerwca.

Ciekawostki i porady

  • Obywatele Polski objęci są obowiązkiem wizowym.
  • Powszechnie wiadomo, że rafy koralowe u wybrzeży Tajlandii należą do najbogatszych ekosystemów na ziemi. Najciekawsze miejsca do nurkowania znajdują się w Zatoce Syjamskiej i na Morzu Andamańskim (Ao Nang, Wyspy Bamboo, Koh Lanta czy na zachód od Tarutao grupa Butang), z nieprawdopodobnymi warunkami do nurkowania należącymi do dziesięciu najlepszych tego typu miejsc na świecie.
  • Tajlandia może pochwalić się wyjątkową przyrodą, o czym świadczy wymownie fakt, iż w tym kraju jest obecnie 80 parków narodowych i 32 rezerwaty przyrody. Park Narodowy Khao Yai jest najgłośniejszym i najczęściej odwiedzanym w Tajlandii. Miłośnicy obserwowania życia ptaków zmierzają do Parku Narodowego Doi Suthep, Doi Inthanon lub na południe kraju do parku Khao Sam Roi Yot. Najstarszy ze wszystkich deszczowy las dziewiczy w Azji znajduje się w Narodowym Parku Khao Yai.
  • Ważną częścią kultury Tajów jest muzyka. Towarzyszy im w życiu codziennym oraz przede wszystkim podczas religijnych obrzędów. Chcąc poznać tajską kulturę warto wybrać się do teatru - Tajowie przywiązują ogromną wagę do tej dziedziny życia kulturalnego. Sztuki współczesne, a wśród nich film i muzyka rozrywkowa, są również bardzo popularne.
  • Miłośnikom nocnego życia najwięcej zaoferować może Bangkok i Pattaya. Dyskoteki, bary go-go, kluby nocne, salony masażu stają co noc otworem przed turystami szukającymi rozrywki. Dzielnice grupujące te lokale tętnią życiem przez całą noc - dobiegająca zewsząd muzyka, jaskrawe neony, gwar przechodniów stwarzają specyficzną atmosferę.
  • Symbolem Tajlandii jest słoń. Słonie mają w tym kraju długą tradycję. Były wykorzystywane w bitwach, przy transporcie drzew, a w obecnym okresie stanowią jedynie atrakcję przemysłu turystycznego. Słoń jest częścią tajskiej flagi. Warto odwiedzić Ko Chang, czyli wyspę słoni.
  • Tajlandia ma bogatą gamę świąt państwowych i kościelnych. Mieszkańcy swoje święta bardzo przeżywają i zapewne z tego powodu w ciągu ich trwania zamknięte są urzędy, banki, a często także i kluby nocne oraz bary. Święta odbywają się według okresów monsunowych i są wyraźnie pod wpływem cyklu księżycowego.

Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:

  • luty - Święto Kwiatów. Odbywają się parady wozów przyozdobionych kwiatami i konkursy piękności.
  • 12-15 kwiecień - tradycyjny tajski Nowy Rok.

Polecane trasy

Phuket, Yacht Haven Marina - 14 dni
1: Phuket, Yacht Haven Marina - zaokrętowanie
2: Koh Hong, Phang Nga Bay 10 Mm
3: Koh Roi 10 Mm
4: Koh Hong Krabi 10 Mm
5: Rai Le Beach 10 Mm
6: Krabi / Koh Dam - zwiedzanie
7: Phi Phi Don 15 Mm
8: Phi Phi - zwiedzanie wysp
9: Koh Lanta Yai 10 Mm
10: Phi Phi Lee 10 Mm
11: Koh Rang Yai 20 Mm
12: Phuket 12 Mm
13: Koh Rang Yai 18 Mm
14: Phuket, Yacht Haven Marina 15 Mm
15: Yacht Haven Marina - wyokrętowanie

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Tajlandia"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być
dodaj siebie
TYP: a2