TYP: a1

Vancouver - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Vancouver


Vancouver - położone między brzegiem Pacyfiku a Górami Nadbrzeżnymi, jest urzekająco pięknym miastem, z dogodnymi połączeniami z resztą regionu, m.in. z Calgary na wschodzie. Warto zwiedzić centrum oraz wiktoriańską starówkę - Gastown, Museum of Anthropology czy muzea w kompleksie w Vaniera Park. Chinatown to dzielnica interesujących sklepów, restauracji i nieprzyzwoicie ruchliwych ulic, zaś kampus uniwersytecki położony jest w uroczym miejscu na półwyspie. Aby poczuć atmosferę miasta, należy się udać do Stanley Park nietkniętego kawałka dżungli z plażami, słynnym oceanarium położonego na północnym krańcu półwyspu w śródmieściu. Wielką pętlę przez całe miasto i część metropolii zatacza zbudowana na estakadzie kolejka Sky Train, która porusza się bez maszynisty.

Latem turyści zazwyczaj żeglują, łowią ryby, nurkują i urządzają kajakowe wycieczki, albo chodzą na plażę, wylegują się w parku lub przesiadują w nadmorskich kawiarniach.

Vancouver jest przepołowiony przez fiord Burrard Inlet, który wcina się w otaczające miasto góry. Można podziwiać z jednej strony imponującą panoramę wielkiego miasta, a z drugiej strony Park Stanleya. Niedaleko od metropolii odnajdziemy idealne kotwicowiska w bezpiecznych zatoczkach. Innym ciekawym miejscem dla żeglarzy jest Granville Island (dawny teren przemysłowy przebudowany w popularną i chętnie odwiedzaną halę targową, pełną wspaniałych lokalnych i międzynarodowych przysmaków), otoczony przystaniami na setki jachtów. Specjalnie wydzielone nabrzeże, przy którym nikt nie pobiera opłat, choć okres postoju jest limitowany do kilku godzin daje możliwość przejścia bezpośrednio z zacumowanego jachtu do kompleksu.

Rozwój miasta opiera się przede wszystkim na działalności portu, do którego przewozi się towary z głębi lądu - drewno, pszenicę i surowce mineralne. Port w Vancouver, zwany ze względu na położenie bramą na Daleki Wschód, pełni kluczową rolę na nowych światowych rynkach Pacific Rim.


TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Vancouver"

0 0
Komentarze
Byli tam

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2