TYP: a1

Trapani - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Trapani


Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu Sycylii, w dużej części na półwyspie wysuniętym w kierunku zachodnim. Kraniec cypla zakończony jest dwoma przeciwległymi wierzchołkami. Na północnym znajduje się donżon „Wieża Ligny” (Torre di Ligna) z mieszczącym się w niej „Museo di Preistoria e del mare”. Na wierzchołku południowym usytuowany jest lazaret (Lazzaretto).

Trapani w czasie II Wojny Światowej było przez Aliantów bombardowane i w dużej mierze zniszczone. Ocalało Stare Miasto ulokowane właśnie na wspomnianym półwyspie. To tu znajdują się najsłynniejsze zabytki. Z Trapani możemy wybrać się na wypady do takich interesujących miejsc, jak położona na szczycie góry królującej nad miastem Erice, tudzież zwiedzić saliny tworzące tak zwaną drogę solną - Via del Sale.

Port osłonięty jest przez system falochronów, główny basen usytuowany jest w zatoce wrzynającej się głęboko w głąb lądu. Podejście nocą może się wydawać skomplikowane, wyznaczają je światła – pierwsze to umiejscowione na skale Palumbo (Bl b 5s 16m 12 Mm), następnie czerwone (Bl c 3s 9m 8Mm), mijamy je lewą burtą. Następne światło usytuowane jest na krańcu pirsu wysuniętego w kierunku południowym (Bl c 3s 17m 8Mm), kolejne jest ustawione na niewielkim poprzecznym falochronie osłaniającym wejście do portu (Bl z 3s 17m 8Mm). Te światła wprowadzą nas do portu. Marina Trapani znajduje się po zachodniej stronie portu, u podnóża Lazzaretto. Nie należy wchodzić do usytuowanego w głębi portu rybackiego, jednak tam właśnie, przy nabrzeżu, codziennie rano funkcjonuje barwny targ rybny. Kolejne miejsca dogodne do cumowania znajdziemy we wschodniej części zatoki. Tu usytuowano Boat Service Trapani i Marinę Arturo Stabile. Poruszając się po wewnętrznych wodach portu należy pamiętać, że Trapani to ruchliwa przystań promowa.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Trapani"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2