TYP: a1

San Benedetto del Tronto - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: San Benedetto del Tronto


Miejscowość ta rozciągnięta jest między ujściami rzek Teino na północy i Trento na południu. Jest to bardzo popularny kurort słynący z olbrzymiej ilości rosnących tu palm. W związku z tym nazywany jest także Riwierą Palmową. Prawdziwą atrakcją, przyczyniającą się do powstania tej nazwy, jest długi, ciągnący się wzdłuż piaszczystych plaż deptak, osłaniany właśnie przez gęsto rosnące palmy.

Osoby władające językiem włoskim może w tej miejscowości spotkać niezbyt miłe zaskoczenie. Otóż mieszkańcy San Benedetto del Tronto posługują się specyficznym dialektem, który niewątpliwie kontakt werbalny może utrudnić.

Od wieków miasto związane jest z morzem, niegdyś był tu ważny port napadany przez Turków. Te związki z morzem możemy obserwować do dzisiaj i nie chodzi jedynie o okupowane przez rzesze turystów piaszczyste plaże, nadmorskie kawiarnie i restauracje, ani też o wciąż funkcjonujący port. Tylko w tym mieście możemy obejrzeć stojący na wybrzeżu pomnik „Rybaka”, obrazujący zmagania tego człowieka morza podczas burzy, oraz usytuowany przy Viale Gasperi pomnik „Rodziny Rybaka”. Ale to nie wszystko, w części portowej znajduje się „Muzeum Ichtiologiczne”, a niezbyt daleko od niego „Muzeum Amfor” odnalezionych, czy tez wyłowionych przez tutejszych rybaków. Symbolem miasta jest ukończona w XV wieku wieża Gualtierów zwana powszechnie Torrione, to ze wszystkich stron widoczny punkt, po którym rozpoznawana jest miejscowość.

San Benedetto del Tronto stanowi dobry punkt wypadowy do Ascoli Piceno - mekki miłośników pięknej architektury zabytkowej.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2