TYP: a1

Rovinj - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Rovinj


Rovinj, leżący na zachodnim brzegu Istrii, nazywany jest czasem chorwackim Saint Tropez, gdyż mają tu swoje wille liczni aktorzy i artyści. Jest to też miasto pełniące funkcję portu rybackiego, z najstarszą w kraju przetwórnią ryb. W centrum bardzo widoczna jest architektura wenecka, pozostała po czasach świetności Republiki Weneckiej. Z tego okresu pochodzi na przykład różowo - czerwona wieża zegarowa z reliefem ukazującym lwa św. Marka, będącego symbolem panowania Wenecjan oraz barokowy pałac mieszczący Muzeum Miejskie.

Ciekawy jest też barokowy łuk triumfalny Balbiego, stojący na miejscu dawnej bramy, a także akwarium morskie, założone pod koniec ubiegłego wieku, w którym oglądać można ciekawe okazy ryb z przybrzeżnych wód. Piękny widok na zabytki, hotele, plaże i pobliski archipelag rozciąga się z 60-metrowej wieży kościoła św. Eufemii, patronki miasta.

W czasie trwającego od lipca do września Rowińskiego Lata odbywają się w mieście różne imprezy kulturalne, a najciekawszą z nich jest słynna fiesta z tańcami pod otwartym niebem. W sierpniu rozgrywane są regaty o puchar Rovinja. Atrakcyjne dla żeglarzy są również z pewnością zielone wyspy archipelagu Rovinjskiego. Na jednej z nich - Katarinie, będącej obecnie ekskluzywnym centrum turystycznym, znajduje się wspaniały park, który założył na początku XX wieku polski hrabia Ignacy Korwin – Milewski. Marina ACI Rovinj znajduje się na północ od miejskiego portu. Cumować można także po północnej stronie starego miasta, przy nabrzeżu, postawiono tam kilkanaście boi cumowniczych.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Rovinj"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2