TYP: a1

Los Roques - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Los Roques


Los Roques to archipelag i park narodowy położony około 160 km od La Guaira (głównego portu Caracas), jest jednym z najczęściej wybieranych regionów na wakacje w Wenezueli. Archipelag należy do stanu Dependencje Federalne i liczy około 1500 stałych mieszkańców, jednakże w ciągu roku odwiedza go przeciętnie 70 tys. turystów. W większości są to jednodniowe wycieczki z Caracas, które nie zaburzają harmonii oraz spokoju panującego na tych rajskich wysepkach. Archipelag został ustanowiony parkiem narodowym w 1972, ze względu na mnogość gatunków ptaków oraz organizmów morskich i jest jednym z największych morskich rezerwatów na Morzu Karaibskim. Archipelag składa się z 40 stałych wysp i kolejnych 300, które pojawią się przy okazji przypływów. Dzielą się na dwie grupy wysp, które tworzą okrągłe laguny chronione przez rafy koralowe. Oprócz żeglarstwa, Archipelag Los Roques jest wręcz idealny do uprawiania wędkarstwa i nurkowania. Okoliczne wody uznane są za najlepsze do łowienia między innymi bonefisha (albuli) czy sławnego na całym świecie tarpona.

Na Los Roques znajdziemy ponad 30 spokojnych i bezpiecznych kotwicowisk. Najpopularniejsze miejsca na wschodzie to Fransisquí, Madrisquí, Cayo Fabian, Cayo Sardina, Sebastopol, Cayo Pirata. Centre: Noronquí, Sarqui, La Pelona, Crasquí, Carenero… Na zachodzie: Dos Mosquises, Cayo de Agua, Bequevé.

Klimat - na Los Roques panuje tropikalny klimat bez wyraźnych różnic pomiędzy porami roku. Od listopada do kwietnia temperatura wynosi około 28°C, a od maja do października 30°C. Zimą pasaty są dużo bardziej stałe, a pogoda bardzo ładna. Od grudnia do stycznia zdarzają się krótkie i nagłe burze.

Pozwolenie - chęć odwiedzenia Parku Narodowego Los Roques wiążę się z uiszczeniem opłaty w wysokości 120 BS (12 €) za osobę. Opłata pobierana jest na lotnisku, a samo pozwolenie jest ważne przez cały pobyt.

Opieka zdrowotna - ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale rekomendowane. Na Los Roques nie znajdziemy żadnego szpitala, dlatego trzeba samemu zatroszczyć się o podstawowe środki medyczne.

Język - językiem urzędowym jest hiszpański, ale angielski też jest popularny.

Przelot - na międzynarodowe lotnisko Mariquita (zwane też: Simon Bolivar) w Caracas dolecieć można z wielu miast na całym świecie (z Europy m.in. z Paryża, Rzymu, Madrytu, Frankfurtu i Lizbony). Z Niemiec (Frankfurtu) kursuje m.in. Lufthansa, która oferuje od czasu do czasu ciekawe promocje cenowe, ale można skorzystać również z Alitalia, Air France, Iberia, Air Europa, Tap. Na Los Roques dostaniemy się miejscowymi liniami lotniczymi m.in. AeroTuy, Chappy Air, Blue Star, Jomicol w godzinach 07:00 - 17:00, a sam lot trwa 30 minut.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2