TYP: a1

Palermo - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Palermo


Palermo to największe, tętniące życiem miasto na Sycylii, jednocześnie port handlowy i promowy. Położone jest w centrum olbrzymiej zatoki otoczonej przez górę Pellegrino od północy i cypel Zafferano od południa. Miłośnicy zabytków znajdą tu ich ogromną liczbę. W tym miejscu nie będziemy ich wymieniać, najlepiej zaopatrzyć się w przewodnik i z nim w ręku rozpocząć zwiedzanie. Miasto rozpościera się na dużej przestrzeni, ruch jest spory, a jedyną zasadą jaką kierują się kierowcy, jest brak jakichkolwiek zasad. Zatem najlepszym środkiem komunikacji są taksówki.

Warto podczas pobytu odwiedzić uliczne targowiska, na których można się zaopatrzyć praktycznie we wszystko. Na stołach pełno owoców morza, rozmaitych ryb, warzyw i owoców. Na tych targowiskach można skosztować miejscowych specjałów.

Główny port Palermo to Porto Mercatile (Commerciale). Osłonięty jest dwoma falochronami, na krańcu zewnętrznego znajduje się światło (Z Bl 5s 5M). Podejście wyznacza ustawiona w połowie falochronu latarnia ze światłem białym (Bl(4) B 15s 15m 15M). Cumować jachtem można wewnątrz portu po jego południowej stronie. Znajduje się tam przystań Club Salpancore. Nieco bardziej na północ znajduje się Porto Industriale. Jest to port przeładunkowy i stocznia remontowa. Stanąć można przy zachodnim nabrzeżu. Przystanie żeglarskie są usytuowane na północ od tych portów. Pierwsza z nich to Marina Acquasanta, kolejna to Aranella, przy której znajduje się wyposażony w toalety i prysznice Club Nautico Vincenzo Florio.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Palermo"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2