TYP: a1

Pučišća - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Pučišća


Długa i wąska przypominająca fiord zatoka na północnym wybrzeżu Brača. Na końcu rozdziela się na dwie części. We wschodniej odnodze usytuowany jest przemysłowy port przeładunkowy, w zachodniej znajduje się nosząca tę samą nazwę co zatoka miejscowość wraz z niewielkim portem. To tutaj znajdują się jedne z największych kamieniołomów na wyspie.

Ponieważ w przeszłości zagrażały osadzie najazdy tureckie, była ona umocniona. Do tej pory zachowały się pozostałości murów obronnych i zamków z wieżami. Te charakterystyczne budowle spowodowały, że dawniej nazywano Pučišće Portem Wież. Obecnie jest to miejsce znane przede wszystkim jako centrum sztuki kamieniarskiej. Adeptów tego rzemiosła czy też sztuki kształci tutejsza szkoła, a w specjalistycznym sklepie usytuowanym tuż obok hotelu przy porcie można kupić różne kamieniarskie wyroby, takie jak patery czy też zdobione wazony.

Jachty mogą stawać przy północnym nabrzeżu. Ponieważ bora wieje tu często i mocno, co powoduje w porcie spory rozkołys, cumować należy ukośnie, kierując dziób w stronę wyjścia. Uwaga – kotwice nie trzymają tu najlepiej, w wypadku wystąpienia bory warto stawać burta w burtę.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2