TYP: a1

La Spezia - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: La Spezia


Miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Liguria, w prowincji La Spezia, nad zatoką o tej samej nazwie. Zlokalizowana nad Morzem Liguryjskim pomiędzy Genuą a Pizą jest jednym z głównych włoskich portów wojskowych i handlowych. Znajdują się tu również jedne z największych we Włoszech zakładów przemysłu wojskowego - OTO Melara.

Klimat miejscowości jest typowy dla regionu śródziemnomorskiego. Cechują go upalne lata, ciepłe zimy oraz deszczowe wiosny i jesienie. W styczniu, który jest najchłodniejszym miesiącem, średnie dobowe temperatury powietrza wahają się w granicy 1-8°C, natomiast w najcieplejszym - lipcu - wynoszą 19-27°C. Średnia roczna suma opadów to 1343 mm (2 razy więcej niż w Polsce). Opady śniegu są bardzo rzadkie. W lecie, zwłaszcza podczas słonecznych dni kiedy wieją południowe wiatry, temperatury często przekraczają 30°C.

Dzięki swojemu położeniu miasto nie jest narażone na wiatry z północy, który są odczuwane w pozostałej części Ligurii. Przeważają tu natomiast wiatry z kierunku południowo-wschodniego. Wiatry te sprowadzają ulewne deszcze, a ich prędkość może sięgać 80 km/h, co prowadzi w niektórych przypadkach do zamknięcia portu.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "La Spezia"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2