TYP: a1

Ibiza - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Ibiza


Ibiza to miejsce, gdzie przez całą dobę trwa jedna wielka impreza. W całej Europie Ibiza znana jest z  zagęszczenia wielkich dyskotek. Po leniwym dniu spędzonym na plażach cała wyspa rozpoczyna nocne życie. Miejsce to znane jest ze swojego rozrywkowego charakteru na całym świecie.

Stolicą wyspy, a także jej najatrakcyjniejszym miejscem, jest miasto Ibiza (Eivissa), gdzie wypoczywać można na wielu plażach (np. Figueretes, Talamanca, Ses Salines czy Es Cavallet). Charakterystyczna dla Ibizy jest przystań w dzielnicy portowej Sa Penya i pobliski Plac d'Antoni Riquer, na którym znajduje się jedyny na całym świecie pomnik poświęcony korsarzom (Monument a los Corsarios). 6 sierpnia (w dniu św. Zbawiciela) na placu pod pomnikiem odbywa się coroczna korsarska fiesta.

Zwiedzających zainteresują z pewnością też inne miejsca, np. kościół Sant Domingo, Katedra pw. Matki Boskiej Śnieżnej z kaplicą Sant Pere, kaplica Sant Ciriac oraz interesujące muzea, m.in. Museu d'Art Contemporani d'Eivissa, Museu Arqueologic d'Eivissa i Formentera, muzeum w kaplicy Sant Pere (w którym podziwiać można gotyckie malowidła i renesansowe retabulum).

W okolicach Ibizy funkcjonują dwie przystanie - jedna przy Passeing des Moll, druga przy Avda - które obsługują promy, wodoloty i statki kursujące w pobliżu wyspy.


 

 


TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Ibiza"

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2