TYP: a1

Gibraltar - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Gibraltar


Gibraltar, czyli kraniec Hiszpanii, z którego przez Cieśninę Gibraltarską już tylko 13 km drogi na kontynent afrykański, pod względem politycznym jest częścią Wielkiej Brytanii. Wznosi się tu wysoka na ponad 400 m wapienna Skała Gibraltarska, stanowiąca potężną twierdzę pod powierzchnią skały, a na zewnątrz w większości rezerwat przyrody. Rozchodzący się stąd widok na Afrykę i Morze Śródziemne jest niesamowity.

Na Gibraltarze znajduje się także kompleks jaskiń w "Skale", czyli 48 km korytarzy i tuneli oraz 78 jaskiń. W jednej z nich - Saint Michael's Cave znajduje się sala koncertowa dla tysiąca osób, natomiast w Lower Saint Michael's Cave - podziemne jezioro. Największą ciekawostką jest rezerwat małp berberyjskich, jedynych dziko żyjących małp w Europie. Trzeba jednak uważać, gdyż często zdarza się, że zwierzęta po prostu okradają turystów.

Na Gibraltarze turyści znajdą także sporo miejsc do zwiedzenia. Wybrać się można np. do XIV-wiecznej Tower of Homage (Wieża Hołdu), Mediterranean Steps, Gibraltar Museum czy choćby do XIV-wiecznych mauretańskich łaźni.

Mimo niewielkiej rozległości tego miejsca znajdują się tu aż trzy mariny. Na pewno jest to unikalny punkt na mapie warty odwiedzenia, a przy tym można stąd łatwo zahaczyć o Afrykę.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Gibraltar"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
więcej dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2