TYP: a1

Comacchio - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Comacchio


Jest to, jak się dosyć powszechnie uważa, jedno z najbardziej malowniczych miasteczek jakie położone są na obszarze delty Padu. Jest także zwane, podobnie jak nie tak odległa Chioggia, Małą Wenecją. Rzeczywiście są podobieństwa. Rozpościera się ono na trzynastu niewielkich wysepkach, poprzecinane ogromną sporą ilością kanałów.

Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli, na którą natknie się praktycznie każdy odwiedzający miejscowość jest Trepponti, czyli łukowaty most zwieńczony dwiema wieżami, do którego prowadzi pięć rzędów schodów. Zbudowany został w XVII wieku i pierwotnie pełnił nie tylko przyrodzoną funkcję mostu, ale także bramy miejskiej. Tuż obok mostu, na wysepce, na którą prowadzą środkowe schody, każdego ranka odbywa się targ rybny. Potraw z ryb i owoców morza można skosztować w kilku trattoriach, jakich co najmniej kilka znajduje się w pobliżu tego miejsca.

Wiele przyjemności może dostarczyć spacer malowniczymi uliczkami ciągnącymi się wzdłuż kanałów, prowadzącymi przez spinające brzegi tychże kanałów stare, zabytkowe mosty. Miasto ma rodowód średniowieczny, jednak w 1981 roku w tutejszych wodach odnaleziono wrak rzymskiej łodzi z I wieku p.n.e. Jej ładunek, przedmioty codziennego użytku, wazy i amfory można oglądać w znajdującym się w Palazzo Bellini Museo del Carico della Nave Romana. Miłośnicy zabytkowej architektury na pewno zwrócą uwagę na pochodzącą z XIII wieku katedrę San Cassiano poświęconą patronowi miasta. Również okolice Comacchio są atrakcyjne, słyną z pięknego wybrzeża rozciągającego się między ujściami rzeki Reno i Pagu. Plaże tu piaszczyste, szerokie a przy nich powstały turystyczne osady. Portem najbliższym Comacchio jest miejscowość o nazwie Porto Garibaldi. Łączy je wyznaczony przez wody laguny tor wodny, jednak najlepiej zatrzymać się w tutejszej marinie i skorzystać z jakiegoś transportu by do Comacchio dotrzeć.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2