TYP: a1

Chioggia - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Chioggia


Położona jest na dwóch wyspach w pobliżu Wenecji. To niewielkie, ale bardzo urodziwe miasto zwane jest także Małą Wenecją. Porównanie trafne, bowiem podobnie jak Serenissima, miasto poprzecinane jest licznymi kanałami. Główny nosi nazwę Canale della Vena i to wokół niego znajdują się najważniejsze i okazałe budynki oraz toczy się intensywne życie handlowe, a także nocne, bowiem w pobliżu znajdziemy mnóstwo sklepów i sklepików oraz knajpek.

Chioggia jest głównym portem rybackim laguny, toteż tutejszy targ rybny jest imponujący i wart odwiedzenia. Dodać należy, że tutejsi rybacy zaopatrują w ryby i owoce morza słynne targowisko Rialto w Wenecji.

Ponieważ Chioggia położona jest na lagunie weneckiej, należy wpłynąć trzecim, najbardziej na południe położonym wejściem. Na krańcach falochronów wyznaczających tor wodny prowadzący w stronę miasta znajdują się światła Bl z 3s 11m 8 Mm i Bl (2) c 10s 11m 8Mm. Po wpłynięciu na wody laguny należy skręcić na południe. Wtedy też z łatwością dostrzeżemy marinę usytuowaną na północnym krańcu miasta.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Chioggia"

0 0
Komentarze
Byli tam

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2