TYP: a1

Augustów - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: AugustówAugustów jest najstarszym miastem Suwalszczyzny. Legenda głosi, że został założony przez króla Zygmunta Augusta w miejscu jego pierwszego spotkania z Barbarą Radziwiłłówną. Miejscowość, nazywana “Wenecją Północy”, położona jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Pod względem geograficznym miasto leży na Równinie Augustowskiej, nad rzeką Nettą, pomiędzy jeziorami Necko, Białym i Sajno. Od wschodu, południa i północy Augustów jest otoczony przez Puszczę Augustowską.

Najważniejszym zabytkiem Augustowa jest Kanał Augustowski, który łączy Wisłę z Niemnem. Dzięki budowie kanału na początku XIX wieku miasto miało stać się ważnym ośrodkiem administracyjno-gospodarczym. Niestety Kanał Augustowski nie zyskał tak dużego znaczenia jak planowano. Malownicze położenie oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe sprawiły jednak, że miasto stało się znaczącym ośrodkiem turystyczno-rekreacyjnym.

Miasto posiada bogatą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną oraz szeroki wybór usług rekreacyjno-wypoczynkowych. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, a w sezonie turystycznym odbywa się wiele koncertów i imprez plenerowych, np. Mistrzostwa Polski w “Pływaniu na Byle Czym”. Augustów ma także status uzdrowiska klimatycznego.

TYP: a3

Miejsca powiązane z lokalizacją "Augustów"

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2