TYP: a1

Alicante - rejsy, mapa, opisy, zdjęcia, forum, czartery jachtów

Opis lokalizacji: Alicante


Alicante (Alacant) to miasto położone na Białym Wybrzeżu - Costa Blanca. Cała prowincja Alicante (rozciągnięta od przylądka Nao aż do przylądka Gata w Andaluzji)  oferuje odwiedzającym ją turystom liczne wakacyjne ośrodki wypoczynkowe, a także mnóstwo innych turystycznych atrakcji, do których należą m.in. dobrze zagospodarowane plaże.

W mieście na przyjezdnych czekają nie tylko piękne widoki i gorące plaże, ale także bardzo interesująca architektura. Zobaczyć tam można np. zamek Santa Barbara, XVIII-wieczny gotycki kościół Santa Maria z barokową fasadą, Dom Czarownic (czyli charakterystyczna biała budowla Casa de les Bruixes) i park Ereta, w którym trwają prace wykopaliskowe mające odsłonić pozostałości dawnych budynków Iberów i starego Miasta Światła (jak niegdyś nazywano Alicante).

Z pewnością warto zajrzeć również do miejskich muzeów, takich jak muzeum Fundacio Eduardo Capa (gdzie obejrzeć można niespotykaną kolekcję rzeźb), Muzeum Szopek Betlejemskich (w którym wyeksponowane są szopki z całego świata z różnych epok) oraz wspaniałe Museu de Arte Contemporani de Alacant.

Alicante przyciąga turystów nie tylko latem, ale także w grudniu, kiedy to odbywa się tam Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Byli tam
dodaj siebie
Chcą tam być

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2