TYP: a1

Podejrzany obiekt na Bałtyku - Finlandia wystrzeliła pociski

wtorek, 28 kwietnia 2015
z mediów | JM
Okręt fińskiej marynarki wojennej wystrzelił dziś podwodne pociski ostrzegawcze w kierunku niezidentyfikowanego obiektu, dostrzeżonego na Bałtyku. Zachodzi podejrzenie, że jest to łódź podwodna niewiadomego pochodzenia.

finnish navy

Podejrzana jednostka została po raz pierwszy dostrzeżona wczoraj, w pobliżu Helsinek. Około południa, kiedy obiekt znalazł się zbyt blisko fińskiego wybrzeża, zdecydowano się na wystrzelenie ostrzegawczych pocisków podwodnych. Identyczna sytuacja miała miejsce dziś. Jak mówi minister obrony Finlandii Carl Haglund, pociski nie miały na celu uszkodzenie obiektu, lecz jedynie ostrzeżenie go, że został zauważony.

Póki co nikt nie potwierdza podejrzeń, że niezidentyfikowanym obiektem jest obca łódź podwodna. Nie wiadomo też, czy wciąż pozostaje on w pobliżu fińskiego wybrzeża. Zdarzenie wpisze się jednak z pewnością w rosnące na Bałtyku napięcie, związane z naruszaniem przez rosyjskie jednostki wód terytorialnych państw nordyckich.
Tagi: Rosja, Finlandia, kontrowersje, łódź podwodna, pociski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972