TYP: a1

Podejrzany obiekt na Bałtyku - Finlandia wystrzeliła pociski

wtorek, 28 kwietnia 2015
z mediów | JM
Okręt fińskiej marynarki wojennej wystrzelił dziś podwodne pociski ostrzegawcze w kierunku niezidentyfikowanego obiektu, dostrzeżonego na Bałtyku. Zachodzi podejrzenie, że jest to łódź podwodna niewiadomego pochodzenia.

finnish navy

Podejrzana jednostka została po raz pierwszy dostrzeżona wczoraj, w pobliżu Helsinek. Około południa, kiedy obiekt znalazł się zbyt blisko fińskiego wybrzeża, zdecydowano się na wystrzelenie ostrzegawczych pocisków podwodnych. Identyczna sytuacja miała miejsce dziś. Jak mówi minister obrony Finlandii Carl Haglund, pociski nie miały na celu uszkodzenie obiektu, lecz jedynie ostrzeżenie go, że został zauważony.

Póki co nikt nie potwierdza podejrzeń, że niezidentyfikowanym obiektem jest obca łódź podwodna. Nie wiadomo też, czy wciąż pozostaje on w pobliżu fińskiego wybrzeża. Zdarzenie wpisze się jednak z pewnością w rosnące na Bałtyku napięcie, związane z naruszaniem przez rosyjskie jednostki wód terytorialnych państw nordyckich.
Tagi: Rosja, Finlandia, kontrowersje, łódź podwodna, pociski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922