TYP: a1

5 wskazówek, jak cieszyć się wakacjami w Grecji tak bardzo jak to możliwe!

wtorek, 12 grudnia 2023
Artykuł sponsorowany

Wiele osób wybiera wakacje w Grecji z racji dość pewnej pogody, ze względu na położenie w basenie Morza Śródziemnego i wspaniałą architekturę. Wszystko to przepis na udane wakacje. Dziś przedstawimy Wam 5 wskazówek, jak cieszyć się wakacjami w Grecji tak bardzo, jak to możliwe.

Wynajem jachtu to dobra opcja zarówno dla par, jak i grup.  

Niezależnie od tego, czy podróżujecie w parze, czy w większej grupie, to świetnym wyborem na wakacje  jest czarter jachtów Grecja. Dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe jednostki z górnym pokładem, gdzie można się opalać, a jednocześnie podziwiać wspaniałe widoki czy znajdujące się nieopodal wyspy. Jak wiadomo Grecja jest krajem wyspowym, zatem gdy Waszym celem jest zwiedzanie właśnie malowniczych wysepek, to wyczarterowanie jachtu jest świetną opcją. Możecie dzięki temu dostać się na takie wyspy jak Santorini, Kreta, Zakynthos, czy Kefalonia. Jak wiadomo oferują one znacznie więcej niż tylko piękne piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody, choć już to samo w sobie jest zachęcające. Na jachcie możecie nie tylko podziwiać widoki, ale również robić imprezy. Zawsze możecie zacumować w jednym z portów i oddać się wieczornej rozrywce. Oczywiście jachty wyposażone są w kabiny sypialniane, co pozwala Wam eksplorować greckie wyspy bez konieczności bukowania miejsc w hotelach. Mają wszystkie udogodnienia współczesnej cywilizacji, choćby dostęp do ekologicznego prądu z paneli słonecznych czy platformę kąpielową, z której możecie wskakiwać do morza. 

Zwiedzanie starożytnych ruin w Atenach, Delfach oraz na Rodos 

Kolejnym sposobem na udane wakacje jest podążanie śladami starożytnych cywilizacji. Można to robić niemal w całej Grecji, która wszak jest kolebką europejskiej kultury antycznej. Doskonałym wyborem będzie zwiedzanie starożytnych agor i ruin miasteczek. Na pewno trzeba udać się do Aten, by zobaczyć nie tylko Akropol, ale i Świątynię Zeusa czy też czy też starożytny stadion Panathenaic. Warto wybrać się także do Narodowego Muzeum Archeologicznego. Wiele do zobaczenia jest także w Delfach, które położone są 2,5 godziny drogi od Aten. Zawsze możecie wynająć samochód i udać się właśnie w to miejsce. To tutaj zobaczycie słynny starożytny teatr, a właściwie to co z niego pozostało. Koniecznie trzeba też obejrzeć ruiny Świątyni Apollina. Swoim jachtem możecie udać się na Rodos, gdzie będziecie się rozkoszować nie tylko słońcem, ale i wspaniałymi zabytkami, starożytnymi ruinami, ale i architekturą średniowieczną. Jeżeli chcecie połączyć zwiedzanie architektury z nutą emocji, to wybierzcie się na Meteory, a więc do klasztoru wybudowanego na skale i niemal zawieszonego w powietrzu, do którego prowadzą kamienne schody, a widoki zapierają dech w piersiach.             

Eksploaracja jaskiń w Kefalonii 

Podróżując po Grecji wyczarterowanym jachtem, można oddawać się wielu rozrywkom, a jedną z nich jest eksploracja jaskiń w Kefalonii. To świetna rozrywka, gdyż można podziwiać różnorodne formy skalne, a nawet oddawać się ekstremalnym rozrywkom, jak nurkowanie w jaskini. Oczywiście taka atrakcja polecana jest dla tych osób, które mają już odpowiednie przeszkolenie. Dla innych rekomendowane są łatwiejsze formy obserwacji podwodnego świata u wybrzeży Grecji.

Nurkowanie lub snorkeling na wodach przy malowniczych wyspach 

Skoro o nurkowaniu mowa, to dla początkujących zdecydowanie najlepszą formą jest snorkeling, czyli zanurzanie się w okularach z rurką tlenową blisko brzegu. Pływając i zanurzając głowę można obserwować podwodne rośliny i zwierzęta. Jeśli mowa o tych ostatnich, to warto wiedzieć, gdzie można podziwiać żółwie morskie. Otóż należy wybrać się na wybrzeża Zakynthos na Morzu Jońskim. Piękne podmorskie widoki możecie podziwiać również u wybrzeży Santorini. Nea Kameni to jedno z najchętniej wybieranych miejsc, bo tu pod wodą zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy nurkowania mogą podziwiać wrak słynnego statku pasażerskiego Santa Maria. Ponadto można zachwycić się formacjami skalnymi czy lawowymi. Oczywiście na nurkowanie w Grecji czy snorkeling możecie wybrać się też w inne miejsca. Piękne podwodne widoki znajdziecie na Krecie, wyspie Lesbos czy Korfu.         

Poznawanie nowych smaków, czyli szlakiem greckich restauracji 

Od czasu do czasu trzeba też zacumować do brzegu, choćby po to, by dobrze zjeść. W końcu nie ma udanych wakacji w Grecji bez rozkoszowania się tutejszą świeżą, śródziemnomorską kuchnią. Warto wybierać tradycyjne tawerny, restauracje i smakować lokalnych potraw, ale i trunków.                 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872