TYP: a1

ANBIERADA 2014: 8 dni rejsu już za nami

poniedziałek, 15 września 2014
Informacja prasowa
Po 8 dniach rejsu dzielna załoga Optymista pokonała już łącznie ok. 435 km. Antoni Bierowiec kontynuuje swoją wyprawę w kierunku Gdańska.W 6. dniu rejsu, Pan Antoni odwiedził miejscowość – Dobrzeń Wielki, gdzie w "Raju" znalazł wspólny język z Państwem Marią i Jerzym Wolny. Pogoda w dalszym ciągu daje wiele do życzenia, dlatego tak ważne jest spotkać na swojej drodze przyjazne dusze. Nasz żeglarz jest w doskonałej kondycji i pełen energii kontynuuje swoją przygodę.

Sobota przywitała Pana Antoniego gęstą mgłą, która na całe szczęście z godziny na godzinę ustępowała. Po południu do naszej załogi uśmiechnęło się słońce, które zasiliło ich dodatkową energią. Dystans jaki udało się pokonać w tym dniu to kolejne 55km.
Krajobraz o brzegach porośniętych trzcinami i drzewami, gdzie można zauważyć ślady bytności bobrów (całe masy podgryzionych drzew), to niezmienne widoki jakie towarzyszą naszemu żeglarzowi od początku spływu. W 7. dniu wyprawy, udało się dotrzeć w okolice Wrocławia. Kapitan Antoni zdecydował, że ominie centrum miasta, gdyż wiązałoby się to z koniecznością zaliczenia kilkunastu śluz. Wybierając trasę północną obwodnicą, Pan Antoni kontynuował rejs w kierunku Gdańska. Dzień zakończył się w Porcie Uraz, na trasie pomiędzy Wrocławiem a Brzegiem Dolnym.Niedziela - pogodna z idealnymi warunkami do żeglowania. Kapitan Antoni popijając niezliczoną ilość mlecznych drinków, sprawnie kierował i nadzorował pracę całej załogi. To widać na mapie, gdyż w 8. dniu rejsu, udało się pokonać aż 100km! Od momentu startu Pan Antek oddalił się zatem od Krakowa o około 435 km.

Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 January

Zmarł w wieku 68 lat Kapitan Jerzy Siudy, jeden z największych polskich żeglarzy regatowych. Był wielokrotnym mistrzem Polski w żeglarstwie morskim, razem z "Kubą" Jaworskim zainicjował regaty samotnych żeglarzy na trasie Świnoujście-Christianso-Świnoujśc
czwartek, 24 stycznia 2008
Rozpoczyna działalność AZM Wrocław.
czwartek, 24 stycznia 1946