TYP: a1

ANBIERADA 2014: Szlakiem wodnym Noteci

poniedziałek, 22 września 2014
Informacja prasowa
W miejscowości Santok Kapitan Antoni pożegnał Wartę i rozpoczął swoją nową przygodę szlakiem wodnym Noteci. Za nami już dwa tygodnie wyprawy.Od początku rejsu dzielna załoga pokonała ok. 770 km szlaku wodnego. Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Mgliste poranki, niskie temperatury zaczynają doskwierać naszemu żeglarzowi. Mimo wszystko nie poddaje się i płynie dalej. Sobotnią noc Pan Antoni spędził na trzeciej śluzie - Wieleń, nad Notecią. Dzięki uprzejmości Pani Ani, pracującej przy śluzowaniu, nasi delikwenci znaleźli schronienie oraz ogromny zastrzyk energii elektrycznej.W niedzielę, zamiast pokonywać kolejne kilometry rejsu, Kapitan Antoni oraz jego załoga leniuchowała cały dzień. Od rana padał bardzo intensywny deszcz, a na dodatek okazało się, że śluzy na Noteci przez weekend są zamknięte. Na horyzoncie Kanał Bydgoski – trzymamy mocno kciuki za przychylne warunki pogodowe!

Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 February

Podczas wyścigu The Golden Globe Bernard Moitessier na s/y "Joshua" mija Przylądek Horn, aby zamiast na metę w Anglii, pożeglować na Tahiti, dokąd dociera po 312 dniach samotnego rejsu.
piątek, 28 lutego 1969
Powołanie Państwowego Centrum Wychowanego Morskiego.
czwartek, 28 lutego 1946