TYP: a1

ANBIERADA 2014: 1000 km rejsu za nami

poniedziałek, 29 września 2014
Informacja prasowa
Antoni Bierowiec pokonał już ponad 1000 km drogi wodnej do Gdańska.Miniony Weekend upłynął pod znakiem "jesiennych porządków". Dwa dni przerwy technicznej, związane były z koniecznością dokonania poprawek przy kadłubie i takielunku. Na pokładzie Jerzowca zapanował właściwy porządek. Małego przeglądu technicznego wymagał również silnik Fredek, gdyż ostatnio narzekał na układ zapłonowy.

Kapitan Antoni postanowił zmodyfikować swoją trasę do Gdańska. Optymistyczna prognoza pogody na nadchodzący tydzień, pozwoliła naszej załodze wyruszyć w rejs po Pętli Żuławskiej.Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 February

Podczas wyścigu The Golden Globe Bernard Moitessier na s/y "Joshua" mija Przylądek Horn, aby zamiast na metę w Anglii, pożeglować na Tahiti, dokąd dociera po 312 dniach samotnego rejsu.
piątek, 28 lutego 1969
Powołanie Państwowego Centrum Wychowanego Morskiego.
czwartek, 28 lutego 1946