TYP: a1

ANBIERADA 2014: Trudne warunki na Noteci

czwartek, 25 września 2014
Informacja prasowa
Marynarskie opowieści o okrętach uwięzionych w wodorostach na Morzu Sargassowym, można śmiało odzwierciedlić we wczorajszych zmaganiach kapitana Antoniego Bierowca.Po wyjściu ze śluzy nr 10, załoga Jerzowca została uwięziona w pływających kożuchach nitkowatych glonów oraz wodorostach. Gdy tylko udało się szczęśliwie uwolnić z roślinnej pułapki, okazało się że problem ten, będzie towarzyszył panu Antoniemu przez cały dzień rejsu. Co 15–20 minut odbywała się przymusowa przerwa techniczna. Czyszczenie silnika, steru i miecza z zielonych narośli, było niezbędną czynnością. Płynąc w tak trudnych warunkach, na dodatek pod prąd, w górę rzeki udało się pokonać dystans 33 km.

Samopoczucie Kapitana w dalszym ciągu jest doskonałe. Pierwsze jesienne przymrozki jak również "zielone szaleństwa" zostały uwiecznione na fotografiach. 18. dzień rejsu zakończył się na śluzie nr 6 – Ossowa Góra, na Kanale Bydgoskim.Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software


TYP: a3
0 0
Komentarze