TYP: a1

ANBIERADA 2014: Antoni Bierowiec dotarł do Krapkowic

czwartek, 11 września 2014
Informacja prasowa
Antoni Bierowiec kontynuuje swoją wyprawę w stronę Gdańska. Czwarty dzień rejsu załoga Jerzowca spędziła bardzo aktywnie.W jednym z większych portów śródlądowych w Polsce – Porcie Kozielskim, miała miejsce 2h przerwa techniczna. Udało się zatankować gaz dla silnika Fredka, który dał mu ogromną moc do dalszych przygód na rzece – Odrze. Pogoda w dalszym ciągu dopisywała. Przez cały dzień udało się pokonać dystans 34 km, co daje nam łącznie 194 km od startu.

Rejs zakończył się w Porcie Jachtowym Krapkowice, gdzie załoga (Jerzowiec i Fredek) udała się na zasłużony odpoczynek. Kapitan Antoni ten czas postanowił spędzić inaczej! W kapitańskiej tawernie "Przystań Szanta", w miłym towarzystwie, wieczór upłynął na zabawie.Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857