TYP: a1

ANBIERADA 2014

wtorek, 9 września 2014
Informacja prasowa
Czy pamiętacie przygody Kapitana Antoniego i jego Jerzowca sprzed dwóch lat? 7 września wystartowała druga edycja tego niecodziennego wydarzenia.Tym razem Optimist zostaje przekształcony w jacht żaglowo–motorowy i z Krakowa do Gdańska będzie przemieszczał się: Wisłą, Odrą, Wartą i Notecią. Po zaliczeniu Pętli Żuławskiej oraz Zalewu Wiślanego zawita do Gdańska. Następnie Pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy. Podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd. W wielką podróż w górę rzeki wyruszy spod Gdańskiego Żurawia prosto do domu. Zachęcamy do kibicowania i śledzenia losów Pana Antka Bierowca.

Jak melduje dzisiaj kapitan Antoni – najtrudniejszy etap wyprawy ma już za sobą. Rejs w górę Wisły do kilometra zerowego szlagu żeglownego był nie lada wyczynem. Wisła jak zwykle na początku każdej wyprawy dała Panu Antku dobrze w kość. Wkradło się lekkie zmęczenie. Fredek – silnik, miał za wysokie wolne obroty. Drobne poprawki i już jutro razem z łodzią Jerzowcem będą tworzyć zgrany duet.Następnym wyzwaniem okazało się pokonanie nie istniejącego kanału Wisła - Odra. Tu z pomocą przybiegł dobry znajomy, który z Oświęcimia do Gliwic przetransportował całą załogę na kołach lawety samochodowej. Drugi dzień wyprawy zakończył się o 23:30, kiedy to udało się odnaleźć Marinę Gliwice w Porcie nad Kanałem Gliwickim.

Koniec projektu Anbierada 2014 zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935