TYP: a1

ANBIERADA 2014

wtorek, 9 września 2014
Informacja prasowa
Czy pamiętacie przygody Kapitana Antoniego i jego Jerzowca sprzed dwóch lat? 7 września wystartowała druga edycja tego niecodziennego wydarzenia.Tym razem Optimist zostaje przekształcony w jacht żaglowo–motorowy i z Krakowa do Gdańska będzie przemieszczał się: Wisłą, Odrą, Wartą i Notecią. Po zaliczeniu Pętli Żuławskiej oraz Zalewu Wiślanego zawita do Gdańska. Następnie Pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy. Podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd. W wielką podróż w górę rzeki wyruszy spod Gdańskiego Żurawia prosto do domu. Zachęcamy do kibicowania i śledzenia losów Pana Antka Bierowca.

Jak melduje dzisiaj kapitan Antoni – najtrudniejszy etap wyprawy ma już za sobą. Rejs w górę Wisły do kilometra zerowego szlagu żeglownego był nie lada wyczynem. Wisła jak zwykle na początku każdej wyprawy dała Panu Antku dobrze w kość. Wkradło się lekkie zmęczenie. Fredek – silnik, miał za wysokie wolne obroty. Drobne poprawki i już jutro razem z łodzią Jerzowcem będą tworzyć zgrany duet.Następnym wyzwaniem okazało się pokonanie nie istniejącego kanału Wisła - Odra. Tu z pomocą przybiegł dobry znajomy, który z Oświęcimia do Gliwic przetransportował całą załogę na kołach lawety samochodowej. Drugi dzień wyprawy zakończył się o 23:30, kiedy to udało się odnaleźć Marinę Gliwice w Porcie nad Kanałem Gliwickim.

Koniec projektu Anbierada 2014 zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 February

Podczas wyścigu The Golden Globe Bernard Moitessier na s/y "Joshua" mija Przylądek Horn, aby zamiast na metę w Anglii, pożeglować na Tahiti, dokąd dociera po 312 dniach samotnego rejsu.
piątek, 28 lutego 1969
Powołanie Państwowego Centrum Wychowanego Morskiego.
czwartek, 28 lutego 1946