TYP: a1

ANBIERADA 2014: Pożegnanie z Odrą

czwartek, 18 września 2014
Informacja prasowa
Kapitan Antoni Bierowiec kontynuuje rejs w kierunku Gdańska. Nadszedł czas, aby opuścić piękny szlak wodny Odry.W 11. dniu rejsu panu Antoniemu udało się pokonać dystans 40 km. Zdecydowaną większość dnia, Kapitan spędził w porcie miejskim w Słubicach. Dzięki uprzejmości Dyrekcji oraz pracowników Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie – Nadzór Wodny Słubice, udało się uzupełnić wszelkie zasoby energetyczne. "Gadżety" elektroniczne znajdujące się na pokładzie Jerzowca, potrzebują ogromnych ilości energii, a byle czym się nie zadowolą. Mleko – paliwo dla naszego żeglarza, również udało się zorganizować. Antoni Bierowiec opuścił szlak Odry i wpłynął na Wartę.

Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 February

Podczas wyścigu The Golden Globe Bernard Moitessier na s/y "Joshua" mija Przylądek Horn, aby zamiast na metę w Anglii, pożeglować na Tahiti, dokąd dociera po 312 dniach samotnego rejsu.
piątek, 28 lutego 1969
Powołanie Państwowego Centrum Wychowanego Morskiego.
czwartek, 28 lutego 1946