TYP: a1

Niestandardowe miejsce, niestandardowe regaty, mBank Cup

czwartek, 26 maja 2011
Robert JaniszewskiNa regaty do Krakowa przyjechało 5 teamów regatowych oraz 6 klientów mBanku: Jurand Bogocz, Stanuch-Pabian Marta, Wiktor Kowal, Mariusz Kozłowski, Ania Daczkowska, Przemysław Grau. Klienci Ci wygrali miejsce na pokładach jachtów w „konkursie na załoganta” organizowanym przez mBank.
I tak do mBank Cup zgłoszone zostało:

  1. Toyota Łódź Nassau w składzie: Marcin Celmerowski (Sternik), Adrianna Konarzewska (Załoga stała), Wiktor Kowal (mBank)
  2. mBank.pl w składzie: Robert Janiszewski (S), Jurand Bogocz (mB), Stanuch-Pabian Marta (mB)
  3. Eco-Led w składzie: Marek Chruściel (S), Łukasz Kiwer (Z), Ania Daczkowska (mB)
  4. Ford Auto Brzezińska w składzie: Grzegorz Banaszczyk (S), Grzegorz Dyaczyński (Z), Mariusz Kozłowski (mB)
  5. FLEXPOL w składzie: Witek Reszkowski (S), Skurosz Adam (Z), Przemysław Grau (mB)
Plan regat napięty, więc bez zwłoki nowo skompletowane załogi wodowały jachty i wychodziły na Wisłę trenować. Szybki posiłek na brzegu, odprawa sterników i o godzinie 13:30 wystartował pierwszy i jak się okazało ostatni tego dnia bieg. Wiało niewiele, więc sternicy i ich załogi walczyły o każdy podmuch wiatru, reagowały na każdą zmianę. Bieg zakończył się przy pierwszych kroplach deszczu i nieodległych błyskach burzy. Mokrzy, ale z uśmiechami, po chwili odpoczynku wsiedliśmy na gondole/tramwaje wodne i w romantycznej scenerii oglądaliśmy mosty i zabytki Krakowa w nocnej iluminacji.

Niedziela to dzień słońca, jeśli nie każda, to 22 maja tak zapamiętamy. Palące słońce, lekki wiaterek i tłumy ludzi na Bulwarze Inflanckim. Tego dnia rozegraliśmy dwa biegi (drugi i trzeci bieg regat). Ten przed południem rozruchowy wzbudził wiele wesołości, gdy w pewnym momencie wiatr ucichł i flota jachtów zaparkowała przy boi nie mogąc jej osiągnąć znoszona prądem Wisły. Między biegami 2 i 3 przeprowadziliśmy jachty pod mostem Grunwaldzkim, aby móc uczestniczyć w paradzie jachtów pod Wawelem ku uciesze publiczności. Po regatach rozdano uczestnikom dyplomy oraz puchary za pierwsze 3 miejsca.

Klasyfikacja końcowa regat:

miejsce 1. Toyota Łódź Nassau: 5 punktów
miejsce 2. mBank.pl: 7 punktów
miejsce 3. Eco-Led: 9 punktów
miejsce 4. Ford Auto Brzezińska: 13 punktów
miejsce 5. FLEXPOL: 17 punktów

Robert Janiszewski
www.janiszewskiracing.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876