TYP: a1

Niestandardowe miejsce, niestandardowe regaty, mBank Cup

czwartek, 26 maja 2011
Robert JaniszewskiNa regaty do Krakowa przyjechało 5 teamów regatowych oraz 6 klientów mBanku: Jurand Bogocz, Stanuch-Pabian Marta, Wiktor Kowal, Mariusz Kozłowski, Ania Daczkowska, Przemysław Grau. Klienci Ci wygrali miejsce na pokładach jachtów w „konkursie na załoganta” organizowanym przez mBank.
I tak do mBank Cup zgłoszone zostało:

  1. Toyota Łódź Nassau w składzie: Marcin Celmerowski (Sternik), Adrianna Konarzewska (Załoga stała), Wiktor Kowal (mBank)
  2. mBank.pl w składzie: Robert Janiszewski (S), Jurand Bogocz (mB), Stanuch-Pabian Marta (mB)
  3. Eco-Led w składzie: Marek Chruściel (S), Łukasz Kiwer (Z), Ania Daczkowska (mB)
  4. Ford Auto Brzezińska w składzie: Grzegorz Banaszczyk (S), Grzegorz Dyaczyński (Z), Mariusz Kozłowski (mB)
  5. FLEXPOL w składzie: Witek Reszkowski (S), Skurosz Adam (Z), Przemysław Grau (mB)
Plan regat napięty, więc bez zwłoki nowo skompletowane załogi wodowały jachty i wychodziły na Wisłę trenować. Szybki posiłek na brzegu, odprawa sterników i o godzinie 13:30 wystartował pierwszy i jak się okazało ostatni tego dnia bieg. Wiało niewiele, więc sternicy i ich załogi walczyły o każdy podmuch wiatru, reagowały na każdą zmianę. Bieg zakończył się przy pierwszych kroplach deszczu i nieodległych błyskach burzy. Mokrzy, ale z uśmiechami, po chwili odpoczynku wsiedliśmy na gondole/tramwaje wodne i w romantycznej scenerii oglądaliśmy mosty i zabytki Krakowa w nocnej iluminacji.

Niedziela to dzień słońca, jeśli nie każda, to 22 maja tak zapamiętamy. Palące słońce, lekki wiaterek i tłumy ludzi na Bulwarze Inflanckim. Tego dnia rozegraliśmy dwa biegi (drugi i trzeci bieg regat). Ten przed południem rozruchowy wzbudził wiele wesołości, gdy w pewnym momencie wiatr ucichł i flota jachtów zaparkowała przy boi nie mogąc jej osiągnąć znoszona prądem Wisły. Między biegami 2 i 3 przeprowadziliśmy jachty pod mostem Grunwaldzkim, aby móc uczestniczyć w paradzie jachtów pod Wawelem ku uciesze publiczności. Po regatach rozdano uczestnikom dyplomy oraz puchary za pierwsze 3 miejsca.

Klasyfikacja końcowa regat:

miejsce 1. Toyota Łódź Nassau: 5 punktów
miejsce 2. mBank.pl: 7 punktów
miejsce 3. Eco-Led: 9 punktów
miejsce 4. Ford Auto Brzezińska: 13 punktów
miejsce 5. FLEXPOL: 17 punktów

Robert Janiszewski
www.janiszewskiracing.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933