TYP: a1

Zaproszenie na Puchar Prezydenta Krakowa

wtorek, 30 sierpnia 2011
Andrzej Ogrodnik
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej edycji regat o Puchar Prezydenta Krakowa w dniach 17-18.09.2011. Regaty jak zawsze odbędą się na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Organizatorem i gospodarzem jest UKŻ Horn. Regatom patronuje Prezydent Krakowa, Prof. Jacek Majchrowski.

W klasie Optimist gr. B regaty liczone są do Pucharu Polski. Jak zawsze organizator zapewnia dobrą zabawę dla uczestników regat na brzegu. W załączeniu przesyłam Zawiadomienie o regatach.

Zgłoszenia wstępnego można dokonać on-line na stronie klubowej – www.ukz.hornkrakow.pl

Jeszcze raz zapraszam i do zobaczenia na regatach.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Andrzej Ogrodnik
Wiceprezes d.s. Sportowych
Uczniowski Klub Żeglarski Horn

Zawiadomienie o regatach.pdf
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932