TYP: a1

Wypadek w stoczni Wisła. Przewrócił się dźwig

czwartek, 14 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku doszło dziś rano w Gdańsku, na terenie stoczni Wisła. Przewrócił się jeden ze stoczniowych dźwigów. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby.

Stocznia Wisła

"Gdańsk Stocznia Wisła" autorstwa Polska Zielona Sieć. Licencja CC BY 2.0 na podstawie Wikimedia Commons.Wypadek miał miejsce po godzinie dziewiątej rano. Jak donoszą świadkowie, na jedną z sekcji statku runął ważący kilkadziesiąt ton żuraw szynowy. Najbardziej ucierpiał operator dźwigu, który utknął wewnątrz konstrukcji. Oprócz niego, rannych zostało jeszcze dwóch pracowników stoczni. Jeden z poszkodowanych został opatrzony na miejscu, pozostałych przewieziono do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.

Stocznia Wisła znajduje się w Górkach Zachodnich, w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji jednostek rybackich oraz gotowych nadbudówek i kadłubów statków. W stoczni zatrudnionych jest ponad dwustu pracowników.
Tagi: wypadek, Stocznia Wisła, Gdańsk, Górki Zachodnie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 September

W północno-wschodniej części Skagerraku w warunkach sztormowej pogody zaginął s/y "Janosik" wraz z całą załogą.
wtorek, 16 września 1975
Urodził się Dennis Conner, jeden z najbardziej znanych współczesnych morskich żeglarzy regatowych; w latach 1974-2002 startował w Pucharze Ameryki (czterokrotnie go obronił i dwukrotnie utracił).
środa, 16 września 1942