TYP: a1

Wszystkie ofiary wybuchu na Julius Rütgers to Polacy

czwartek, 28 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Już wiadomo, że trzecią ofiarą wybuchu na zbiornikowcu MT Julius Rütgers jest także Polak. Do wybuchu doszło pod koniec marca w niemieckiej stoczni Meiderich, jednak ciało trzeciej osoby znaleziono dopiero kilka dni temu.Do wybuchu doszło na pokładzie niemieckiej jednostki MT Julius Rütgers. W eksplozji zginęło trzech pracowników, jak się teraz okazuje, wszyscy byli Polakami.

Dwóch mężczyzn, 44 i 46-latka silna eksplozji wyrzuciła do wody. Trzeciej osoby, 58-letniego mężczyzny nurkowie szukali aż do 22 kwietnia. Jego ciało zlokalizowano w pobliżu wejścia na pokład, uwięzione pod stalową drabiną, która prawdopodobnie wygięła się w wyniku wybuchu. Dlaczego odnaleziono je tak późno? Strażacy i policja wyjaśniają, że na pokładzie jednostki wciąż panowało bardzo duże zagrożenie, dlatego też odpowiednie organy wydały zakaz szczegółowej kontroli. Wszystkie ofiary były Polakami.

Przypomnijmy, że wybuch nastąpił w przedniej części statku, powodując płomienie i gęsty czarny dym, który jest widoczny nawet z dystansu kilku kilometrów. Po kilku godzinach ogień został opanowany. Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn eksplozji.
Tagi: wybuch, eksplozja, stocznia, zbiornikowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982