TYP: a1

Trwają poszukiwania rybaków zaginionych po kolizji statków

poniedziałek, 9 maja 2016
Redakcja/MF
Wciąż trwają poszukiwania 17 członków załogi chińskiej łodzi rybackiej. W sobotę, 7 maja rano statek rybacki Lu Rong Yu 58398 zderzył się masowcem Catalina.Do zderzenia doszło na Morzu Wschodniochińskim, u wybrzeży Ningbo, w jego wyniku statek rybacki zatonął. Dwie osoby zostały wyciągnięte z wody przez przebywające w pobliżu jednostki rybackie, jednak mimo akcji ratunkowej zmarły. 17 pozostałych członków załogi wciąż jest poszukiwanych.

Masowiec Catalina płynący pod maltańską banderą odpłynął z miejsca zdarzenia. Jednostka wraz z 20 członkami załogi obecnie znajduje się w Zhoushan a polecenie zmiany jej kursu wydały chińskie władze.

W dalszym ciągu sześć okrętów chińskiej floty w towarzystwie jednostek straży wybrzeża oraz łodzi rybackich poszukuje zaginionych rybaków. Akcję utrudniają niekorzystne warunki pogodowe.
Tagi: wypadek, zderzenie, masowiec, rybacy, Chiny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 December

Stocznia Gdańska została wpisana do rejestru zabytków
czwartek, 14 grudnia 2017
W 31. edycji Nagrody Rejs Roku I miejsce i Honorową Nagrodę Rejs Roku 2000 otrzymał Kpt. Jerzy Wąsowicz, za długi, ambitny rejs wokół Ameryki Południowej na jachcie "Antica".
czwartek, 14 grudnia 2000
Na Atlantyku zatonął "Thomas W. Lawson" - 7. masztowy szkuner, jedyny tak otaklowany żaglowiec w historii żeglugi.
sobota, 14 grudnia 1907