TYP: a1

5 ofiar w wypadku łodzi turystycznej w Kanadzie

poniedziałek, 26 października 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło wczoraj wieczorem u wybrzeży Wyspy Vancouver w Kanadzie. Łódź turystyczna, z której obserwowano wieloryby, zatonęła. W wypadku zginęło co najmniej 5 osób - jedna wciąż jest poszukiwana. Przyczyny tragedii nie są znane.


Łódź turystyczna "Leviathan II" wyszła z portu w dystrykcie Tofino w niedzielę, przy dobrych warunkach pogodowych. Główną atrakcją rejsu miała być obserwacja wielorybów, z których słynie wyspa. Późnym wieczorem, załoga jednostki nadała sygnał pomocy. Do tragedii doszło 8 mil morskich od portu, gdzie łódź wywróciła się i zatonęła. 30 minut później na miejscu był już helikopter ratowniczy. W wyniku akcji ratunkowej udało się ocalić 21 osób. Niestety, w wypadku zginęło pięć osób - obywateli Wielkiej Brytanii. Jedna osoba została uznana za zaginioną.

Przyczyny zatonięcia łodzi nie są znane. To pierwszy tego typu wypadek w Tofino - które jest popularnym regionem turystycznym - od 1998 roku, kiedy podczas obserwacji wielorybów zginęły dwie osoby.
Tagi: Kanada, Vancouver, wypadek, tragedia, ofiary, zaginiony, wieloryby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982