TYP: a1

Trwają poszukiwania żołnierzy po zatonięciu tajlandzkiej korwety

poniedziałek, 19 grudnia 2022
Z mediów

Wciąż trwają poszukiwania ponad 30 żołnierzy zaginionych po tym, jak tajlandzka korweta zatonęła w Zatoce Tajlandziej. Co najmniej 5 marynarzy zostało ciężko rannych.

Korweta HTMS Sukhothai zatonęła w nocy z niedzieli na poniedziałek w trakcie sztormu po tym, jak woda wdarła się na jej pokład i doprowadziła do awarii zasilania. W wyniku awarii okręt został unieruchomiony, nie można było także użyć pomp do wypompowania wody z pokładu jednostki. Do wydarzenia doszło u wybrzeży położonej na południu Tajlandii prowincji Prachuap Khiri Khan.

Na pokładzie korwety znajdowało się 106 osób. Część z nich ewakuowała się na pontonach, inni skakali wprost do wody. W nocy uratowano 76 osób, poszukiwania reszty trwają. Biorą w nich udział trzy okręty marynarki wojennej oraz dwa helikoptery.

HTMS Sukhothai to korweta klasy Ratanakosin o długości 77 metrów i wyporności prawie tysiąca ton. Jednostka została wyprodukowana w amerykańskiej stoczni na zamówienie Tajlandii i rozpoczęła służbę w 1987 roku.

 

Tagi: korweta, Tajlandia, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912