TYP: a1

Eksplodowało słynne berlińskie akwarium

piątek, 16 grudnia 2022
Z mediów

Największe na świecie akwarium z morską wodą, czyli berliński AquaDom dziś spektakularnie zakończyło swój żywot, eksplodując na wszystkie strony. Woda zalała pobliskie ulice, dwie osoby zostały pokaleczone szkłem.

 

Zgromadzona w akwarium woda wyrzuciła na ulicę wiele przedmiotów z hotelu Radisson Blu, w którym znajduje się AquaDom. W hotelu popękały także szyby w oknach i drzwiach hotelu, a odłamki szkła poraniły dwie osoby. Na ulice wylał się niemal milion litrów wody, a wraz z nią 1 500 ryb, które trzymano w akwarium. Gości hotelu ewakuowano i zakwaterowano w innych lokalizacjach.

Nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia, ale za jeden z przypuszczalnych powodów uważa się zmęczenie materiału – akwarium było zbudowane ze szkła akrylowego.

 

AquaDom w dzielnicy Mitte było turystyczną atrakcją. Oddano je do użytku w 2004 r., a koszt jego budowy szacuje się na 12,8 mln euro. Konstrukcja miała 16 m wysokości i 11,5 m średnicy. Akwarium mieściło około 1 mln litrów słonej wody i 1,5 tys. ryb z niemal 100 gatunków.

Tagi: AquaDom, akwarium
TYP: a3
0 0
Komentarze