TYP: a1

Śmiertelny wypadek w stoczni Daewoo Shipbuilding

czwartek, 12 listopada 2015
z mediów | WM
Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w pożarze, do jakiego doszło we wtorek w stoczni Daewoo Shipbuilding, zlokalizowanej na koreańskiej wyspie Geoje. Ogień gasiło przez godzinę 14 wozów strażackich.


"DSME Big Blue statute, Jongno-gu" by Wei-Te Wong from Taipei City, Taiwan, Republic of China - 首爾市景. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons.

Ogień w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering zauważono o godzinie 10:40. Pożar wybuchł na zbiornikowcu LPG, który był poddawany w stoczni pracom spawalniczym. Na pokładzie jednostki było w tym momencie 130 osób, na szczęscie większości z nich udało się uciec. Niestety jeden z pracowników zmarł w wyniku zatrucia toksycznymi oparami, a siedmiu innych jest w szpitalu, w tym jeden w stanie ciężkim.

To już drugi tego typu wypadek w stoczni Daewoo. Trzy miesiące temu również doszło tu do pożaru, w którym zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.
Tagi: pożar w stoczni
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920